Kręcimy dla Filipa Dookoła Polski!

Rowerem dookoła Polski Filipowe kilometry

KILOMETROWA WALKA Z AUTYZMEM
  Filip to uśmiechnięty 8 latek. Jego roześmiana buzia ukrywa jednak problemy, z którymi zmaga się na co dzień. Głównym z nich jest autyzm, który sprawia, że Filipek jest dzieckiem wyjątkowym. Dlatego też, ojciec głównego bohatera wpadł na wyjątkowy pomysł - stworzenia akcji, która nie będzie zwykłą zbiórką datków, ale będzie codziennym wyzwaniem, motywacją do działania i pokonywania siebie. Rodzice Filipa nie traktują autyzmu jak wyroku. - Nie ukrywamy, iż jest to przeciwnik bardzo ciężki i trudny do rozpracowania, a przede wszystkim ogromnie wymagający - mówią zgodnie. Dlatego też w głowie ojca dziecka zrodził się pomysł, by wystartowała akcja "Filipowe Kilometry - Walczymy z autyzmem". Cel? Prosty! Dołącz do rywalizacji w aplikacji Endomondo, wpłać złotówkę na konto Filipa w Fundacji "Zdążyć z pomocą" i pokonuj siebie, swoje własne bariery tak, jak codziennie robi to Filip. Przemierzaj filipowe kilometry - dla osób, które pokonają dystans 1503 kilometry, Filip przekaże gadżety akcji. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, w pierwszych dwóch edycjach akcji wzięło udział ponad 4200 uczestników. Efekt? 9 MILIONÓW FILIPOWYCH KILOMETRÓW !!!

- Cała akcja nie udała by się, gdyby nie zaangażowanie wszystkich ludzi i sponsorów. To oni popchnęli akcję do przodu, wlewając w nasze serca nadzieję - mówi tata Filipa, Dawid. To nie koniec ambitnych planów rodziny Salamon.

- W dniu 29 czerwca wyruszam dla Filipa na wyprawę kolarską pod hasłem "Kręcimy Dla Filipa Dookoła Polski", która będzie promowała trzecią edycję naszej akcji- tłumaczy Dawid Salamon.
Wszystkie startowe "złotówki" oraz datki darczyńców trafiają na konto Filipa w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" i są w 100 % przeznaczone na jego rehabilitację.

Również dochód ze sprzedaży gadżetów akcji m.in. koszulek rowerowych "Filipowe kilometry" jest na bieżąco przekazywany na leczenie Filipa.
FILIPOWE KOSZULKI można zakupić pod poniższym adresem internetowym: http://sklep.warsztatkoszulkowy.pl/filipowe-kilometry-koszulka-charytatywna

INFORMUJEMY !!! Uczestnicy akcji, którzy pokonają dystans 1503 Filipowych Kilometrów i Wpłacą Darowiznę w wysokości PRZYSŁOWIOWEJ ZŁOTÓWKI na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem: 25489 SALAMON FILIP – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA, zostaną nagrodzeni oficjalnymi gadżetami akcji :)

Na adres poczty elektronicznej: filipowe.kilometry@gmail.com prosimy o przesłanie adresu do korespondencji w celu przesłania OFICJALNYCH GADŻETÓW AKCJI.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na Facebooku na profilu: Filipowe Kilometry. Z kolei filmowe relacje dotyczące przebiegu akcji znajdują się także na portalu YouTube na kanale Filipowe Kilometry.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

Rowerem przez Polskę oraz narowerze.pttk.pl również przyłączają się do akcji!

Zapiszcie w endomondo i kręćcie z nami rowerowe kilometry!

Tekst i zdjęcia: Dawid Salamon (tata Filipa)
redakcja: Tomasz Czeleń