Koncepcja sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego

Stało się. Już pod koniec maja tego roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałą dokument Dolnośląskiej Polityki Rowerowej. Tym samym zobowiązał się do pracy i koordynacji działań na rzecz rozwoju ruchu i infrastruktury rowerowej. To tak w wielkim skrócie. O uchwale i założeniach dokumentu można przeczytać na stronach dpr.irt.wroc.pl. Tam dla zainteresowanych cała seria informacji.

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na rajd rowerowy!

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zapraszają na Rajd Rowerowy Green Velo.

Rajd odbędzie się w dniach 30 września – 1 października 2017 r.

Start z Rynku w Tomaszowie Lubelskim: godz. 9.30 ( rejestracja od godz. 8.30)

Celem Rajdu jest propagowanie aktywnego spędzania czasu poprzez turystykę rowerową oraz promowanie atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych na trasie i korytarzu Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, na terenie woj. lubelskiego.

GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE - WIELKI FINAŁ!

24 września odbędzie się w Skale XVI rajd rowerowy dla fanów kolarstwa!

Ciekawie poprowadzona trasa o dystansie ok. 115 km pozwoli solidnie zmęczyć nogi, dotlenić ciało i umysł oraz nacieszyć oczy widokami najpiękniejszych zakątków Małopolski.

Przejedziemy przez Park Krajobrazowy "Dolinki Krakowskie" oraz Ojcowski Park Narodowy. Odwiedzimy też Tenczyński PK oraz... PK Orlich Gniazd, a tym samym małopolski fragment Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tak więc świetna zabawa i niezapomniane wrażenia czekają wszystkich Uczestników bez wyjątku!

Znamy Gminy Przyjazne Rowerzystom w 2017 roku!

Idea stworzenia konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom powstała w 2012 roku podczas ustanowienia w Polskim Towarzystwie Turystyczno - Krajoznawczym - Roku Turystyki Rowerowej. Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i stawiają na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach. Tworzą rowerową infrastrukturę, pokazują się poprzez organizacje rowerowych imprez i akcji oraz stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników. Wydają rowerowe przewodniki czy mapy.

Trybeco Gmina Przyjazna Rowerzystom part. 6 – czekamy na Wasze zgłoszenia do 10 sierpnia !

Już po raz szósty czekamy na Wasze zgłoszenia do Ogólnopolskiego konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom! Tradycyjnie wręczenie statuetek i certyfikatów laureatom konkursu podczas największej rowerowej targowej imprezy w kraju – Kielce Bike Expo już we wrześniu! Powalczcie nie tylko o nagrody dla gminy, miasta, czy wsi ale również nieprawdopodobną szansę na darmową promocję Waszej gminy na całą Polskę wśród wielu środowisk rowerowych zapaleńców i turystów!

O wszystkich edycjach Rozpoczęcia Sezonu Rowerowego w Wałbrzychu

Peleton rowerowej parady przez Wałbrzych podczas IV edycji Rozpoczęcia Sezonu Rowerowego

W tym roku relacja z naszego Wałbrzyskiego Rozpoczęcia Sezonu Rowerowego, którego mamy przyjemność organizować będzie inna. Przedstawiamy długi wywiad pt. "to on rozpędził rowerowe tryby w Wałbrzychu!" , który ukazał się w lokalnych mediach o tym jak powstał pomysł, jakie były dotychczasowe edycje, oraz o kulisach imprezy ... i nie tylko porozmawiał ze mną dziennikarz portalu WalbrzychdlaWas.info

1. Otwarcie sezonu rowerowego odbyło się przy pięknej, słonecznej pogodzie, chociaż jeszcze dwa dni wcześniej leżał śnieg. Wymodliliście pogodę?

Grand Prix Amatorów na szosie "Rowerem przez Polskę" już od czerwca! :)

Już w czerwcu rusza nowy cykl imprez sportowo-rekreacyjnych dla fanów kolarstwa! „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE Rowerem przez Polskę” to 16 rajdów w 16 województwach przygotowanych z myślą o miłośnikach jazdy na rowerze w wyjątkowo malowniczych okolicznościach przyrody.
Jeden z pierwszych rajdów zostanie zorganizowany 25 czerwca w woj. Opolskim - Murów k./Opola
Stobrawski Park Krajobrazowy

Z przedszkolakiem na rowerze w Kaliszu

Ponad 120 osób, o rozpiętości wiekowej ponad 80 lat, wzięło udział w IV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym "Z przedszkolakiem na rowerze", jaki odbył się 13 maja. Ta organizowana przez Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś" w Kaliszu oraz Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu impreza rowerowa z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę miłośników 2 kółek – w porównaniu do ubiegłego roku, uczestników tym razem było aż dwukrotnie więcej. Swój udział w tej frekwencji miało zapewne również słońce, które po półtorej miesiąca wiosny w końcu postanowiło się włączyć i umilić przejażdżkę.

Zapraszamy na XXII Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2017

W niedzielę 14 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz kolejny w roli organizatora regionalnego przeprowadzi XXII edycję Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2017 dla Amatorów. Do udziału w zawodach, które będą jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze.